Başarı Atlası ve Başarı Yolculuğu

Değerli Okuyucularım,

İlk yazımla karşınızda olmanın heyecanıyla yazıyorum. Kişisel gelişim ve ekonomi yazılarımla 7!den 70’e her kişisel görüş gurubuna hitap etmeyi arzuluyorum. Hayat maratonunda hergün yenibir soluk ile yol alırken hep başarılı olma gayesiyle çırpınıyor duruyoruz.

Başarı yolculuğumuzun ilk teması; insan olmak ve insan kalmaktır. Yunus Em re’nin dedidiği gibi Yaratılanı severiz yaratandan ötürü.” Bu bizim yaşam düsturumuz olmalıdır. İnsanlığımızı kaybettiğimizde başarı atlası ve başarı yolculuğu bir anlam olmaz.

Başarı yolculuğumuzun ikinci teması, istemektir.  Israrla istemek ve çabalamaktır. Bu bizi dirilten, işimizden, gücümüzden soğutmayan başarı atlası öğesidir. Birşeyi istemek, onu isterken davranış haline getirerek istemek bizi hedefe ulaştırır.

Başarı yolculuğumuzun üçüncü teması, uyumlu olmaktır. Uyumlu olmak demek, fikriyatımızdan ve çizgilerimizden taviz vermek demek değildir. Uyumlu olmak, her fikre ve görüşe nesnel kurallar çerçevesinde açıklama hürriyetine saygı duymak ve katılınılmayan noktaları uygun bir üslupla eleştirmektir.

Başarı yolculuğumuzun dördüncü teması, okumaktır. Okumak, okuduğunu analiz etmek, analiz ettiğini müzakere edebilmek, müzakere edebildiğini davranış haline getirebilmektir. Yani okuduğunla amel edip okuduğunu hayatına tatbik edebilmendir.

Başarı yolculuğunun beşinci teması, kalpleri feth etmektir. Kalpleri feth eden ve gönüllere giren insan başarılı insandır.

Şimdi yazdığımız bu beş tema manevi anlamda bize güç katar. Maslow’un hiyararşisinde sosyal güdülenme varlığımızın pekiştirilmesi başarı yolculuğudur.

Maddi anlamda başarılı olmak ise, o sizin bileceğiniz ve sizin çabalarınızla olacak bir yolculuktur. Bu sarırları yazan biri olarak, kişisel gelişimde maddi anlamda başarı  elindeki nimetle kendi yağınla kavruluyor ve hayat standardını yükselttikten sonra  birey olarak biz yukarıdaki beş temaya yoğunlaştığımızda daha çok mutlu olacagız.

Aslolan sosyal ve ekonomik yönümüzü kuvvetlendirmektir.

Selam ve Muhabbetle

Gençfast

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

  • başarıatlası
  • başarı yolculuğu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir