Bitaksi Nedir? BiTaksi Uygulaması Hakkında

6
4607

Hürriyet Bumerang ekipi ve PepsiCo Sponsorluğunda pepsico etkinliğimiz hakkında daha önce bilgi vermiştim. Sanırım öğlen yemeği sırasında yan masamızdaki bir bey,  sayın Nazım Salur, ile tanıştık. Ben ve arkadaşlarım Özgehan abi ve Yusuf arkadaşım.. Nazım bey kendisinin geliştirdiği ve sır gibi sakladığı İstanbulun trafiğini ve taksi problemini göz önüne alarak hazırladığı uygulamadan bize bahsetti.. Uygulama şu anda işleme başladı ve binlerce taksi ile taksi arayan insanları buluşturmaya başladı. Bu bağlamda ilk testedenlerden biri olarak BiTaksi uygulamasını size tanıtmak isterim.

BiTaksi uygulaması nedir?bitaksi

BiTaksi uygulaması akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile taksi arıyorsanız GPS üzerinden size en yakın taksiyi buluyor ve sizin bulunduğunuz yere getiriyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve taksi çağır butonuna basmak. Hepsi bu kadar. GPS üzerinden işlem gerçekleştiği için otomotikman sizi en yakın ve müsait taksiye yönlendirecektir.

Ayrıca size gelecek olan veya gelen taksinin tüm bilgileri yine uygulama veritabanına toplanacak. Daha sonraki müşteriler için o taksi hakkında puanlama sistemi ve yorum kısmı bulunmaktadır. Yani bindiğiniz taksi ve taksici hakkında plakasına kadar her şeyden haberdar olacaksınız.

BiTaksi uygulaması ücretli mi?

Hayır şu anda sadece İstanbul için hizmet veren BiTaksi uygulaması biz taksi arayanlar için tamamen ücretsiz. Ancak Taksici arkadaşlar için özel anlaşmalar ile faaliyet gösteriyor. Bu sayede size hangi taksi geldiği uydu üzerinden takip ediliyor ve gittiğiniz güzergah ve ödediğiniz ücret hepsi orada görünüyor. Bu sayede de güvenlik porblemi ve korsan taksi çalışanlarının önüne geçilmiş oluyor.

BiTaksi uygulamasını itunes üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

 • bitaksi nedir
 • bi taksi hakkında
 • bitAKSİ HAKKINDA
 • Bitaksi ne demektir
 • BİTAKSİ NE ZAMAN BAŞLADI
Paylaş
 • Android Haber

  Benim de taa ne zaman aklıma gelmişti böyle bir proje. Ama yapmışlar bile. Ayrıca yüksek yatırım yapıldığını da duydum. BillBoard’lardada görmeye başladım BiTaksi’yi. Ayrıca uygulamayı da sağlam yapmışlar.

 • Burak Şahin

  Gerçekten güzel bir program yapmış adamlar helal olsun yani büyük bir sermaye harcadıkları belli. Fakat bunun için anlaştıkları her taksiciye bi gprs gibi bir cihaz satıyorlar heralde.

 • Onur Kılıç

  Gerçekten Bitaksi 🙂 bazen öyle bir yerde kalıyoruz ki bir taksi bile geçmiyor artık kendi kendimize konuşmaya başlıyoruz bi taksi ya bi taksi çok mu birşey istiyorum diye, işte size Bi Taksi 🙂

 • sırrı

  Ya geçin bu ayakları adam gibi reklamınızı yapın.Yok bahsetmişte yok karşılaşmışta.

  • evet yazdıklarım doğru orada tanışmamız ve bahsetmesi konusu. Sizce burası öyle bir uygulama için uygun reklam alanı mı? mantığınız buna el veriyor mu?

 • Ozgehan

  senden biraz daha hız bekliyorum :)))
  şaka bir yana ilk haberdar olmak bizim için oldukça şanstı…

  Bakalım bitaksi uygulaması taksiciler tarafından benimsenecek mi? Zamanla göreceğiz…