Ekonomi Dergileri

1
10164

Hepimiz piyasayı yakından takip etmek için görsel medyayı ve yazılı basını takip ediyoruz. En güncel haberleri ve açıklanan verileri olduğunda çabuk öğrenme gayretindeyiz. Ancak ekonomi için konuşuyorum ufak bir haberin ardında binlerce ayrıntı yatabilir. Bu nedenle sizlere ekonomi dergileri takip etmenizi öneriyorum. Peki neden ekonomi dergileri takip edilmeli? Çünkü ekonomist dergileri belirli aralıklarla basıldığı için daha dikkatli konu seçimi yapıyorlar ve her sayıda bir konu üzerinde yoğunlaşabiliyorlar. Ayrıca ekonomist dergileri olayları ya da haberleri farklı ayrıntıları ile yansıtabiliyor. Ekonomi dergilerinin en önemli özelliği ise ayrıntılı bir şekilde size içeriği ulaştırabiliyor.

Ekonomi dergileri aynı zamanda sizin görüşlerini dikkate almanız gereken kişilerin röportajlarını yayınlayarak onların fikirlerini ve tecrübelerini almanızı ve kendi yorum gücünüzü arttırmanızı sağlar. Genel olarak ekonomi dergileri mevcut piyasa durumu ve geleceği üzerinde yoğunlaşsa da piyasada bilmediğimiz bir çok ekonomi dergisi mevcut. Bu ekonomi dergileri çok usta kalemler ve büyük zahmetler ile yayına alınıyor. Bir fotokopi çektirmenin maliyeti bile bu kadar yüksek iken onlar bir çok çalışanı ile sizlere dev arşivler sunuyor. Bu nedenle ekonomi dergilerinin fiyatları konusunda tereddütte kalmayın. Ekonomist dergileri olarak piyasada aradığınız zaman bir çok Türkçe ve İngilizce ekonomi dergileri elde edebilirsiniz. Ancak her ne kadar yabancı diliniz iyi olsa da teknik terimler içerdiğinden yabancı dildeki ekonomi dergilerini anlamakta zorlanabilirsiniz. Benimde takip etmeye çalıştığım ve piyasada popüleritesi olan bir kaç ekonomi dergisini sizlerle paylaşmak istiyorum:

– The economist, ingilizce basılan ve tüm dünyada takip edilen yabancı ekonomi dergisi,

-Ekonomist, Türkiye’deki ekonominin nabzını tutmaya çalışan ekonomist dergisi,

-Capital Dergisi,

-Para Dergisi,

-Platin Online dergisi,

– İnfo Mag ekonomi dergisi,

-Ekopolitik, ekonomi ve politika üzerine yoğunlaşan gündemi yansıtan dergi,

-Bloomberg ve CNBC business bültenleri

-İMKB tarafından yayınlanan e-dergiler,

-İktisat ve Toplum dergisi, oldukça başarılı ve akademisyenler tarafından kaleme alınıyor.

-TEPAV Araştırma Raporları. Akademik düzeyde yayınların bulunduğu raporlar.

Denk geldikçe ve içeriğini araştırabildiğim kadar edineceğim bilgilere göre buradaki listeyi zaman zaman güncelleyerek sizlere özellikle ne okuyacağını bilmeyenlere buradan dergi önerilerimi bildireceğim. Lütfen listeyi takipte kalın.

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

 • ekonomi dergileri
 • ekonomist dergisi
 • ekonomi dergisi
 • en iyi ekonomi dergileri
 • ingilizce ekonomi dergileri
Paylaş
 • M.F.K

  Gerçekten yukarıda ismi geçen dergiler birbirinden kaliteli.
  Dikkkat çekmek istedigim
  İktisada merak duyan herkesin, ayda bir defa yayınlayacağımız, bazı yazarlarımızın köşe sahibi olarak sürekli yazacağı dergimizi okuyarak ve abone olarak destek vermesini bekliyoruz. Çünkü İKTİSAT ve TOPLUM DERGİSİ ancak bu şekilde yaşayabilir.

  Satış noktaları

  www. efilyayinevi.com/tr/html/116