Bu Krizi Gençler Çözer Projesi

0
1778

ekonomistler platformuBugün eski ve  çok değerli bir arkadaşım tarafından Ekonomistler Platformu tarafından organize edilen Youth Resolve This Crisis Projesi hakkında bilgilendirilip, projeye katılmam konusunda davet aldım. Kendisine teşekkür ederken sizinde katılıp hem faydalanmanız hem de katkıda bulunmanız adına sizlerle paylaşmak istedim. Daha önce bir çok defa bahsettiğimiz ve birçoğumuzun yakından tanıdığı Ekonomistler Platformunu bilmeyen, daha önce yaptığı organizasyonları duymayan, makalelerini okumayan az kişi vardır sanırım. İşte bu da o organizasyonlardan biri olarak 2014 yılı için oluşturulmuş bir proje. Tamamen 30 yaş altı gençlerin katılımıyla ve ”Bu krizi gençler çözer” sloganı ile ekonomik krizleri gençlerin çözebileceğine inanılan ve gençlerin fikirlerine önem veren ve sadece yerli değil, yabancı genç fikirlerin de katılımıyla gerçekleştirilecek. Henüz duyuru ve katılım talebi toplayan projeye  Avrupa Birliği’nden 20 ve Türkiye’den ise 30 genç aranıyor. Katılımcılar; oluşturacak kriz simülasyonu, eğitim ve seminerler, buz kırıcı aktiviteler ile birlikte Avrupa Birliğinin ekonomi politikalarını değerlendirecek ve çözüm odaklı tartışmalar ile problemleri gidermeye çalışacaklardır.  14 Nisan 2014 – 18 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek bu etkinliğe aşağıdaki şartları sağlamak kaydıyla katılmak ve “Bu Krizi Gençlik Çözer” demek için Başvuru Formu ’nu doldurmanız yeterli.

Tabi katılımcıların gençler olduğunu da düşünen Ekonomistler Platformu gençlerin ekonomik şartlarını düşünerek ve konuklarını en iyi şekilde ağırlayabilmek için etkinlik süresince 4 günlük tüm ihtiyaçlarını, masraflarını da yine Ekonomistler Platformu karşılıyor.

Eğer bu tarihler arasında katılacağınız bir Davos ya da Dünya Bankası görüşmeleri gibi daha önemli bir organizasyon planınız yoksa bu etkinliğe katılmanızı, gerek krizlerin çözümü için gerekse kendinizi daha da ileriye taşımak için katılmanızı tavsiye ediyorum.

Geleceğiniz şekillenmesini beklemeyin geleceğiniz kendiniz şekillendirin…

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

  • ekonomistler platformu
Paylaş