İnovasyon Haftası Başladı

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatular Meclisi işbirliğinyle 2. düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası başladı.

Açılış konuşmasını yapan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, İnovasyon Haftası’nın geçen yıl elde edilen ilgi sebebiyle bu yıl çok daha özenli şekilde hazırlandığını söyledi. Büyükekşi, bu noktada kendilerine her zaman en  büyük desteği verdiğini ifade ettiği Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’a teşekkürlerini iletti.

 

Büyükekşi, konuşmasında artan dış ticaret hacmine değindi ve küreselleşme sürecinde Türkiye’nin payını arttırdığını söyledi. Türkiye’nin 20 yıl önce, TİM henüz kurulmamuşken uluslar arası rekabet ve AR-GE konusunda çok düşük seviyelerde olduğunu belirterek TİM’in Türkiye’nin değişimine öncülük ettiğini söyledi. Bu değişim gücünün inovasyonla geldiğini “İnovasyonla koşuyoruz, yetmediği yerde İnovasyonla uçuyoruz” dedi.

 

Bu yıl, geçen yıla göre çok daha fazla tekno-park, Ar-GE merkezinin sergileneceğini söyledi ve inovasyona verdikleri önemle şirketleri yeniliğe teşvik ettiklerini sanayyi ve üniversite buluşmasını sağladıklarını ifade etti.

 

Büyükekşi, “İnovasyon değerler sistemi üzerine inşaa ediliyor. İnovasyon için gerekli ideal iklimi yaratmak bizim önceliğimizdir. Gençlerimize, işadamlarımıza güveniyoruz. 2023 hedeflerimizi bu şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.

 

https://twitter.com/Exponomist

@Exponomist

 

 

Yazıyı Değerlendirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir