Jean Monnet Burs Programı

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB alanında uzmanlaşmış personel sayısının artırılması amacıyla yürütülen Jean Monnet Burs Programı’nın 2013-2014 akademik yılı için başvurular başladı.

Jean Monnet Burs Programı, AB ile ilgili konularda yüksek lisans veya araştırma yapmak isteyen kamu görevlilerine, üniversite öğrencilerine, akademik ve idari personele, STK ve özel sektör çalışanlarına AB üyesi ülkelerde eğitim imkânı sağlıyor ve AB alanında uzmanlar yetiştirmeyi hedefliyor. Bursun %60’ı kamu sektörüne, %30’u üniversitelere, %10’u ise sivil toplum kuruluşları ve özel sektöre tahsis edilecek.

Avrupa Komisyonu tarafından aday ülkelerde yürütülen Jean Monnet Burs Programı’nın bütçesi de artırıldı. Bugüne kadar her yıl 100 kişiye burs veren ve toplamda 1400 kişinin faydalandığı program, 2013-2014 akademik yılında 130 kişiye burs vermeyi hedefliyor

Burslar için son başvuru tarihi 19 Kasım 2012 olurken Jean Monnet Bursu Programı’na ilişkin detaylı bilgi www.ab.gov.tr, www.cfcu.gov.tr, www.avrupa.info.tr,  www.jeanmonnet.org.tr internet sitelerinde yer alıyor.

jean monnet burs

jean monnet burs programı 

jean monnet burs başvuruları

[like-to-watch id=”3e0e493f363187eff” scheme=”default” likeurl=”CURRENT” videourl=”http://youtu.be/zlC4hu2mg4s” width=”640″ height=”360″]

Yazıyı Değerlendirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir