Koruma Memuru Alımı Başvuru Tarihi 2014

0
12830

2014 Koruma Memuru  haberi 50 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları ve Şartları Koruma Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman Tarihi ve Başvuru Şartları 2014

Koruma memuru alımı için çalışmalar sürerken binlerce aday koruma memuru alımı için gün sayarkenkoruma memuru alımı için geri sayım sürüyor. Koruma memuru alımı 2014 yılı içerisinde yapılacak olurken hala netlik kazanmayan koruma memuru alımı ile ilgili tüm gelişmeleri anlık olarak sitemizden takip edebileceksiniz. Koruma memuru alımı ilanı yayınlanır yayınlanmaz ilk olarak bu sayfada olacaktır. Koruma memuru alımı ile ilgili tüm gelişmelerden anlık haberdar olmak için bizlerden ayrılmayınız. Her hangi bir gelişme yaşanmas durumunda koruma memuru alımı ile ilgili gelişmeler bu sitede yer alacaktır.

2013 yılında başlayan başvuru çalışmaları henüz tamamlanmadı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen işlemlerin en yakında sonuçlanması umulmaktadır..  Bu nedenle  Başvuruların seçimden önce gerçekleşmesi bekleniyor.  Seçime kadar başvuruların başlamaması durumunda sürecin daha da uzayacağı öngörülüyor.  Konu şuanda yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yönetiminde bulunuyor.   Koruma memuru olmak isteyenlerde, tahminimize göre en az lise mezunu şartı olmak, sağlık şartlarının yeterli olması gibinin yanı sıra beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS puan türünden de en az 40-60 puan almazorunluluğu olacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek. Koruma memurları, 6 yıl görev yaptıktan sonra “kıdemli koruma memuru” olacak ve isterlerse 7. yılda, sınavla polisliğe geçebilecek. Polisliğe koruma memurlarının yüzde 10′u kabul edilecek ve polis olduktan sonra polislerin bütün terfi koşulllarından yararlanabilecek.  Adaylar, her dönem 3 bin kişilik gruplar halinde polis okullarında 4 aylık eğitim aldıktan sonra kadrolu olarak göreve başlayacak. Özel, siyah renkli üniforma giyecek koruma memurları silahlı olarak görev yapacak.  Tüm koruma hizmetlerinin bu memurların görev alanı içinde olduğunu aktaran yetkililer, TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve bakanlıklarda görev koruma memuru bulunmayacağını söylendi.
Kaynak:  Polis .web. tr
Koruma Memuru Alımı Başvuru Tarihi 2014
2 5

Ne aradılar:

  • koruma memuru alımı 2014 başvuru tarihi
  • koruma memuru alımı 2014
  • 2014 koruma memuru başvuru tarihi
  • koruma memuru basvuru tarihi 2014
  • koruma memuru alımı başvuru tarihi
Paylaş