SPK Eğitim Semineri

3
4374

Daha önce bir çok SPK Kursu ve SPK Sınavı ile birlikte benzeri ilan paylaşmıştık. Hatta zaman zaman spk tarafından yapılan seminerleri de duyurmuştuk. En güncel spk semineri ise önümüzdeki dönem başlıyor. SPK tarafından üniversite öğrencilerine yönelik eğitim semineri başvuru koşullarını taşıyan herkes başvurabilir. Genelde İİBF Bölümleri ile bir kaç diğer bölümün katılabildiği bu spk seminerleri birzat spk tarafından yürütülüyor. Gerek finans piyasalarında gerekse iş başvuru şartlarında sermaye piyasası nın önemini hepimiz biliyoruz. En iyi yanı ise bu eğitim seminerinin üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanmış olması.

Üniversitelerin ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarındaki öğrenciler bu spk seminerine katılarak kendi bilgi ve becerilerine yep yeni donanımlar ekleyerek rakipleri arasında kendilerine önemli bir şans tanımış olacaktır. Özel bir nedeniniz yok ise bu seminere baş vurmanızı ve katılmanızı ısrarla tavsiye ederim. Ancak şunu unutmayın ki her öğrencinin sadece bir defa katılma hakkı vardır bu spk eğitim seminerlerine. Daha önce açtığı staj kontenjanlarından faydalananlar da bu içeriğe katılamazlar çünkü aynı perspektife sahip bir eğitim. Sadece SPK internet sitesi üzerinden alınan başvurular 12 Nisan’a kadar devam edecektir.

Seminerler Ankara ve İstanbul illerinde gerçekleşecek olup seminer harici konaklama ve ulaşım masraflarınız kendinize aittir. Bu da bu illerde ikamet eden okuyan öğrenciler için artı bir fırsat demektir. spk

Genel olarak SPK eğitim seminerinde anlatılması planlanan konular ve dersler ise şöyledir:

Mali Sistem içerisinde Sermaye Piyasasının yeri ve önemi, Sermaye Piyasası mevzuatı, Genel Finansal Eğitim, Denetim, gözetim ve bağımsızlık gibi kavramlar, lisanslama ve sicil bilgileri, menkul kıymetler analizi ve finansal tablolar revizyonu gibi.

SPK Eğitim semineri başvurmak ve diğer detaylı tüm bilgileri başvuru koşulları gibi görmek için Lütfen SPK’nın internet sitesini ziyaret ediniz. Bu yazı spk kursu hakkında bilgi vermek için hazırlanmış olup bu site üzerinde ya da üçüncü bir şahısa başvuru söz konusu değildir. Başvuru yapsanız dahi geçerli değildir. Bildiğiniz üzere Resmi SPK web sitesi spk.gov.tr Bol şanslar..

Eğitim hakkında soru ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmına yapabilirsiniz.

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

 • spk staj
 • spk eğitim semineri
 • spk eğitim seminerleri
 • spk eğitim
 • spk seminerleri
Paylaş
 • MELTEM LÜLE

  BEN İ Ü İKTİSAT FAKÜLTESİ İKTİSAT BÖLÜMÜ MEZUNUYUM SEMİNERE KATILMAK İSTİYORUM MÜMKÜN MÜ ?

  • Garanti olması için lütfen resmi duyuruyu okuyun ama aklımda kaldığı kadar eğer geçen yıl mezun olduysanız evet başvurabilirsiniz. daha önceki dönemlerden mezun olduysanız hayır başvuramazsınız.

   • MELTEM LÜLE

    BAŞVURAMAYACAĞIM ANLAMINA GELİYOR.İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.