Tubitak Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması

0
1758

TUBİTAK bildiğimiz üzere Türkiye’nin en büyük bilim üzerine araştırma yapan kurumu bu yıl girişimci ve yenilikçi kişiler için bir yarışma ile hem onları bu girişime teşvik etme hemde ödüllendirme kararı aldı. Bu sayede girişimciliğin ve yenilikçiliğin önü açılarak, desteklenmesi sağlanıyor. Tubitak yaptığı açıklamada:

Bu programın amacı çeşitli alanlarda yenilikçilik içeren iş fikri olan ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerine, fikirlerini hayata geçirmelerine yönelik uygun ortamı hazırlamak için destek sağlamaktır.

Bu kapsamda ulaşılması planlanan temel hedefler aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

  1. Ülkemizin uluslararası rekabet gücünü arttırmak için bilimsel bilginin ticari değere dönüşmesine katkı sağlamak
  2. Gençlerin kendilerine hem maddi hem de manevi anlamda tatmin sağlayacak kariyer hedefleri oluşturmalarına ve böylece bilinçli ve nitelikli işgücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak
  3. Kariyerlerinde girişimcilik fırsatlarını değerlendirmeyi hedefleyen öğrencilere, bu hedeflerine katkı sağlayacak bir “öğrenme ve uygulama” deneyimi sunmak
  4. Ülkemize etkin çalışabilen, stratejik düşünebilen, küresel entegrasyon sürecini başarıyla yönetebilecek yeni işletmeler kazandırmak.
Şeklinde Açıklamada bulundu. Yarışma sonucunda farklı kategorilerde ve türlerde ödüller dağıtılacaktır

tubitak
tubitak

1. Aşama Ödülü
1. Aşamayı geçip İş Planı Hazırlama Seminerine katılmaya hak kazanan tüm kişi/gruplara 1.000TL ödül verilir.

3. Aşama Ödülleri bu ödüllerden bazıları.

Projenizin ödül kapsamında olması için bazı kriterler şart koşuyor. Çünkü akademik kriterde ve temel gerekli şartları taşıması gerekiyor.

Genel ve Teknoloji Kategorileri’ndeki Proje önerileri ve İş Planları, aşağıdaki kriterler dikkate alınarak değerlendirilirler.

Yenilikçilik

  1. Yenilikçi bir fikir mi?
  2. Hangi gereksinimleri karşılayacağı belirtilmiş mi?
  3. Benzer ya da rakip ürün/hizmetlerle karşılaştırma yapılmış mı?

Tubitak inovasyon yarışması sayfasından gerekli tüm içeriğie ve bilgiye erişebilir başvuru koşulları ve ödüller gibi ayrıntılar ile başvuru formunu Tubitak internet sitesinden elde edebilirsiniz.

Yazıyı Değerlendirin!
Paylaş