Uludağ Ekonomi Zirvesi

0
1792

Her yıl Davos’ta yapılan davos ekonomi zirvesinin Türkiye versiyonu olan ve Türkiye’nin Davosu kabul edilen Uludağ Ekonomi Zirvesi bu yıl 29-30 Mart 2013 tarihlerinde katılımcı ve konuşmacılarla gerçekleşecek. Davos gibi bir ekonomi forumu oluşturarak Türkiye’nin ekonomik sorunları, ekonomik durumu ve daha ileri bir ekonomik düzey için farklı fikirler bir araya gelerek çözüm arayacaklar. ”Zirvede Olma Zamanı” sloganı ile gerçekleşecek bu yılki 2013 uludağ ekonomi zirvesi Capital ve Ekonomist dergileri ile Bursa Valiliği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi için geri sayım başladı! Zirvede çok sayıda tanınmış isim konuşmacı olarak yer alacak bunlardan bazıları Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Mehmet Büyükekşi, Muhtar Kent, Nouriel Roubini, Ümit Boyner, Bülent Eczacıbaşı, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Vuslat Doğan Sabancı, Ömer A. Aras, Ahmet Çalık, Muharrem Yılmaz, Mehmet T. Nane, Vahap Küçük, Hüseyin Doğan, Mustafa Taviloğlu, Cem Boyner, Aziz Torun,Korhan Kurdoğlu, Orhan Akbulut,Serpil Timuray, Erkan Akdemir, Tahsin Yılmaz, Isabel Gomez Cagigas, Tamer Özmen, Tolga Ulutaş, Dilnişin Bayel, Pınar Abay, Ergun Özen, Hakan Binbaşgil, Hakan Ateş, Tayfun Bayazıt, Turgay Durak, Zafer Kurtul, Ali Ülker, Prof. Dr. Ahmet Kırman, Erdal Karamercan, Vahap Munyar, Murat Özyeğin, Hamdi Akın, Michael Pieper, Ethem Sancak,Rızanur Meral… Hepside ülkede söz sahibi kişiler ve kimisi bakan, kimisi holding sahibi kimisi ise gazeteci yazar. Ayrıca 2013  uludağ ekonomi zirvesi özel katılmıcı olarak ” Dünyada ekonomik gelişmeleri önceden bilmesi nedeniyle “kriz kahini” olarak bilinen, New York Üniversitesi profesörlerinden dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde olacak!

uludag-ekonomi-zirvesi

Bende tabiki uludağ ekonomi zirvesini yakından takip edeceğim, kendi duyurulurında Türkiye’nin çok önemli sorunlarına değineceklerini, global piyasalardaki değişim ve gelişiminde Türkiye süreci ve Türkiye ekonomine etkisi, girişimcilik ve liderlik gibi konulara değinecekler.  Bu önemli zirveyi yakından takip etmeniz ise hemen hemen imkansız. Çok öncesinde hem otellerde hemde kontenjanda çoktan yerler tükenmiş durumda. Zaten gitmek isteseniz bile Türkiye’nin en önemli ekonomi toplantısını yakından takip etmek için iki gün için 1000-2000 lira arası sadece katılım ve konaklama ücreti ödemeniz gerekir. Bu arada asgari ücretin 800 lira civarı olduğunu hatırlatalım.

Son olarak katılımcıların hep büyük şirketlerin, holdinglerin yöneticisi, ceosu veya sahibi olması gerçekten güzel onların bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak herkesin işine yarayacaktır.  Ancak Sponsorlara baktığımızda Türkiye’nin kimisi monopol kiminin oligopol durumda olduğu büyük çok ortaklı şirketleri. Deyim yerindeyse onların yönetiminde olan bir zirveden ve Türkiye Ekonomisi konuşulacak bu oturumdan Türkiye ekonomisi geleceği ve bireysel Türkiye Halkı çıkarları konusunda olumlu bir sonuç çıkacağı konusunda endişelerim var…

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

  • uluda ekonomi zirvesi
  • uludag ekonomi zirvesi katılım
  • uludağ ekonomi zirvesi nedir
Paylaş