Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı YDS

1
2118

KPDS yani kamu personeli dil sınavı  ve ÜDS tarih oldu. Yeni sınav “Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı” adı verilen YDS oldu. Bu sınav ile kamuya ait tüm dil sınavları YDS adı altında birleştirildi. Sınavın içeriği ve kalitesi hakkında bir değişiklik öngörülmezken sadece ikisini bir sınav adı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı adı altında YDS kısaltması ile birleştirilerek ortak yapılacaktır.

Sınav eskiden olduğu gibi diğer çoğu sınav gibi ÖSYM Tarafından hazırlanıp yapılacaktır.  Yabancı Dil Bilgisi seviye belirleme sınavı yine bir çok kurumda ve işletmede ingilizce yeterlilikte belirleyici bir sınav olacaktır. Bu arada eski adı ile KPDS’ye yaklaşık iki ay kala sınavın adının değiştirilmesi sınava gireceklerde tedirginlik yarattı. Bu bağlamda kurs veren dershaneler ise sınavın olası içerik değişikliğini göz önünde bulundurup farklı formatlarda sorular türediyor. Olaya bir başka gözle bakan kesim ise neticede yabancı dil biliyorsan yaparsın düşüncesinde.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı

YDS

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

  • yabancı dilbilgisi seviye belirleme sınavı ne zaman
  • yabancı dil seviye belirleme sınavı
  • yabancı dilbilgisi seviye belirleme sınavı-rusça-
Paylaş
  • Burak Sahin

    Bu ÖSYM’yi hiçbir zaman anlamadım. Sınava az kala isim değiştirir yada sınava 2 ay kala sınav tarihini one çeker. Hiçbir zamanda anlamayacağım gibime geliyor