Yeni Medya Düzeni ve Sosyal Basın

0
1223

Teknoloji ve parelelinde gelişen sosyal medya büyüdükçe artık şirketler, kurum ve kuruluşlar kendi düzenlerinide sosyal medyaya göre düzenlemektedirler. Özellikle yıllardır Türkiye’de basılı medya olarak gelen haber siteleri de artık bir bir sosyal medya üzerinde yoğunlaşıyor. Bunlardan biri de sosyal  haber platformu şeklinde yayın sürdüren onedio.com  Genel olarak bir haber sitesinin yanı sıra sosyal medyadaki fikirleri, görüşleri ve ilginç gelişen olayları haber ve sosyal platform tadında bize sunmayı amaçlayan bu internet sitesi habercilik anlayışına yeni bir perspektif getirmiş durumda.

Basılı medya ve klasik gazetecilikten farklı olan Onedio.com üyelerine kendi alanlarında haberleri gösterme olanağı sunuyor. Örneğin sadece ekonomi haberlerini okumak istiyorsanız seçeneklerinizi belirleyebilir ve sadece o yönde yayınlar görebilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak sosyal platformları kullanarak haberlere yorum yapabilir ve sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz. Bir çok tanınmış simanın kullandığı Onedio yakın zamanda en çok okunan haber sitesi sıralamasında üst sıralara doğru tırmanmakta.  Tamamen Türk girişimcilerin yaratıcılığı ile oluşturan bu sosyal haber platformu yakın zamanda herkesin beğenisi ile hem sosyal medya hemde habercilik alanını birleştirdiği için hem eğlenceyi hemde ciddiyeti yani haberleri birlikte sunduğu için zirveye oturacaktır.

onediocomBu haber sitesinde ki tek başına sadece bir haber sitesi değil bir sosyal haber sitesinde, başlıca bulacağınız kategoriler Ekonomi, Siyaset, Teknoloji, Kültür, Eğlence, Spor gibi ana kategorilerin yanı sıra bir haber sitesinde olması gerek tüm haberler mevcut. Özellikle Türkiye ve Ekonomi Haberleri bir çok ajanstan derlenerek yayınlanıyor ve olabildiğince seçici bir o kadar kaliteli ve hızlı yayıncılık ilkesini benimsemiş durumdalar.  Haberlerin yanı sıra sosyal medyada en çok rağbet gören görsel içerikleri galeri şeklinde size sunmaktadır. Bu konsepti ile 2013 yılı yaratıcılık ödülüne talip olan bu siteyi ekonomi haberleri ve diğer tüm haberleri takip etmek için kullanabilirsiniz.

Son olarak siteye üye olup giriş yapanlar  için özel hazırlanmış bir yazar modülü var. Oradan herkes haber gönderebilir ve gündeme dair paylaşmak istediklerini paylaşabilir. Bu sayede her okur bir yazar prensibini benimsemiş olmaktalar.  Okuduğunuz bir haberin size ait olmasının tadını yaşattıkları için teşekkürler…

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

  • sosyal medyada ekonomi basını
Paylaş