Yıl Sonu Gram Altın Ne Kadar Olur ?

Altın en çok talep gören, yastık altında en fazla tutulan, tüm dünya hanımlarının göz bebeği bir emtia. Ülkeler arasındaki altına sahip olma yarışı, büyük yatırımcılar Marc Faber’den, Jim Rogers’a, George Soros’dan IMF’e kadar uzanmış durumda.
2005’de ons altın 440$’dan başlayan yükseliş sonucu geçen 8 yılda 1.880$’a kadar yükseldi ve yatırımcısının yüzünü fazlasıyla güldürdü. Fakat yükseliş devamında başlayan her düşüş hareketine küçük yatırımcı tekrar yükselir gözüyle baka dursun son hafta itibariyle ons altında 1.240$ seviyeleri test edildi.

e

 

Peki devam eden sürede düşüş devam mı edecek ? Yükseliş mi başlayacak?

İşte problemin temeli bu sorular ile başlıyor aslında. Altın gün geldiğinde 6000$’da olabilir, 500$’da. Bu rakamlara ulaşırken geçen süreye yatırımcının ömrü yetecek mi ? Bir yatırım aracında sabit kalmak doğrumudur ? Gibi bir çok soru çıkıyor karşımıza. Soruların cevabı ise bir yatırım aracını kullanan kişinin yatırım yaptığı emtia veya döviz fiyatındaki hareketlilik kadar dinamik olması gerekir. Fiyat destek, direnç noktalarını, kısa ve uzun vadede ki beklentileri nelerdir? Bilinçli bir şekilde nereden satıp, nereden alacağını bilen bir yatırımcı minimum zarara, maksimum kazanca sahip olur!

Bu sorulara yanıt olarak teknik analiz çerçevesinde gram altın için hazırladığım grafiği yazıma dahil ediyorum. Yatırım tavsiyesi içermemekle birlikte yıl sonu gram altın fiyatı beklentimi bu hafta Cuma günü gram altının kapanış fiyatı belirleyecek.

80,00 TL altınaki kapanış için öngörü aralığım 68,50-69,00 TL
80,00 TL üstündeki kapanış için öngörü aralığım 86,00-88,00 TL

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

  • altn gram ne kadar
  • a gram ne kadar
  • altın yıl sonuna kadar ne olur
  • elmas gram ne kadar
  • gram altın

“Yıl Sonu Gram Altın Ne Kadar Olur ?” için 2 yanıt

  1. manitaya kolye alcam 150 tl bütçem var kolye altından mı olsun pırlantadan mı yoksa gümüşten mi hangisi daha karlı 😀 Mustafa Abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir