Ziraat Bankası AYF Teminat Destekli Kobi Kredisi

2
6092

Bir çok alanda farklı yeniliklere imza atan ve özellikle tarım, çiftçilik alanında verdiği krediler ile güç toplayan  Ziraat Bankası’ndan KOBİ‘lere Destek paketi ile yeni bir projeye imza atarık yeni girişimcilere yani ilk defa bir iş kuracaklara elli bin 50.000 TL ye kadar destek kredisi vereceğini duyurdu.

Avrupa Yatırım Fonu ve Ziraat Bankası işbirliği ile KOBİ‘lere güçlü destek!

Avrupa Topluluğu’nun rekabetçilik ve yenilikçilik çerçeve programı altında sağlanan destek kapsamında, Ziraat Bankası KOBİ‘lere yeni finansman imkanları sunuyor. KOBİ‘ler, ek maddi teminat vermeden cazip faiz oranları ile maddi duran varlık finansmanı ve işletme sermayesi ihtiyacını karşılama imkanı buluyor.

Özellikle Kadın girişimcilere desteği planlayan bu kredi tutarında onlara destek ilk planda. Ayrıca bu krediyi kullana bilmek için ”Yıllık cirosu 2 milyon Euro’yu; çalışan sayısı 9 ve daha az olan ,azami 5 yıldır faaliyet gösteren KOBİ’ler katılabilir. Maksimum 50.000 lira kullanabileceğiniz kredi tutarını 1-5 yıl seçenekleri arasında uygun kredi oranları ile geri ödeme imkanı elde edebilirsiniz.

 

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

  • kobi kredileri ziraatbank
  • ziraat bankası kobi
  • ayf kredileri 2015
  • ayf kredisi 2015
  • AYF 2015
Paylaş
  • GÜLÇİN TEKSTİL

    Evet bu kredi için başvurdum. Van Ziraat Bankası Merkez şubesinden yeni girişimci olduğum ve gerçekten işimi yapmak için KOSGEB denilen o illete güvenerek binbir zorlukla açtığım firmanın devamını sağlamak için bayan bir girişimci olarak kredi talebinde bulundum. Firmayı kurduğumdan beri çalıştığım ziraat bankasından bir tek hırsız olamadığım için bu desteği ki kendilerin sağladığı değil Avrupa Yatırım Fonunun parasını bana vermemek için ellerinden geleni yaptılar.2 firmayla yaptığım anlaşma fesoldu işlerim iyice düzensizleşti… Bana açıkça bu parayı vermeleri için hırsız olmam şartı getirilmiş olsaydı hiç başvuruda bulunmazdım. Ben hırsız olamam işimi yürütmek istemiştim olmadı. Bu sebeple Kadına değer veriliyor,üretici olması için destek veriliyor yalanlarına kanmayın. O paraların nereye gittiğini çok iyi biliyorum. Eğer elinizde paranız varsa iş kurun. ne KOSGEB ne de ZIRAAT BANKASINA güvenerek işe başlamayın ya da hırsız olmayı öğrenip bu krediyi veren yetkililerin yanına öyle gidin.Sistem kadın girişimciye değil HIRSIZA çalışıyor. Arada belli olmasın diye birkaç garibana da kırıntı veriyorlar.HABERİNİZ OLSUN BU ÜLKEDE NE DENİRSE DENSİN KADININ ÖNEMİ YOK…..

    • Konuyu tam olarak bilmiyorum ama bankaların bu tür uygulamaları sanırım şube müdürlerinin elinde. Doğrudan bankanın mutlaka söyleyeceği bir şey vardır ancak, eğer kredi verilmemişise size şirketinizden dolayı verilmemiş olsa gerek. Yoksa kadın olduğunuz için bu girişim engellenemez. Bu krediler zaten girişimcileri desteklemek için oluşturuluyor neden isteyenlerin önüne geçilir bilmiyorum?