Odeabank

0
2671

Son günlerde yazılı ve görsel medyada sık sık reklamını gördüğümüz odeabank nedir diye merak ediyor herkes. Bizde bankacılık alanında yeni boy gösteren bu odeabank ı yakın mercek altında aldık. Odeabank hakkında kurumsal bilgiler ve şirket profili gibi bilgileri topladık.

Odeabank , yaklaşık bir yıl önce 15 Mart 2012 tarihinde bankacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuş bir anonim şirkettir. 20 Haziran 2012’de Türkiye’de faaliyet izni almak için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuruda bulunulmuş, 2 Ekim 2012 tarihi itibari ile Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren odeabank diğer bankalar arasında yerini almıştır.

Aslında odeabank Türkiye’ye pek uzak olmayan ve geçen yıllarda BDDK’ya başvurarak Türkiyede izin almaya çalışan Bank Audi’nin ana hissedar olduğu bir bankadır. Ancak Audi Bank Türkiye’de gerekli izinleri alamamış ve faaliyet gösterememişti.  Kısaca şunu diyebilirz ki Bank Audi Türkiye piyasasını girmekte kararlı imişki, Böyle bir yöntemle başka bir banka altında Bankacılık terimlerini bilenler, acenta ya da muhabir banka şeklinde piyasaya girmiştir.

Odeabank Türkiye’de ticari bankacılık ile faaliyet gösteriyor. Bireysel mevduat toplayabiliyor ve her türlü kredi verme imkanına sahip bir banka.

Şunda Branch Merkez olarak Bursa’da yer alan odea bank şubeleri ise  istanbul, izmir, ankara ve bursa gibi metropollerde faaliyet gösteren odeabank gittikçe ağını büyütmek amacında ki bu yüzden Piyasaya Hülya Avşar reklamları ile giriş yaparak farklı bir bankacılık anlayışı sunduğunu belirtiyor.

Aşağıda Odeabank internet sitesinde kolayca erişebileceğiniz ve hakkında bilgi edinebileceğiniz faaliyet alanları ve gerekli kurumsal bilgileri mevcut.

Bireysel Mevduat ve Yatırım Bireysel Krediler Ürün ve Hizmet Ücretleri Odeabank‘ın Kurucu Müşterisi Olmak İster Misiniz? Ticari Mevduat ve Yatırım Krediler Dış Ticaret Finansmanı Proje Finansmanı İşlem BankacılığıMevduat ve Yatırım KredilerDış Ticaret FinansmanıProje Finansmanıİşlem BankacılığıDirekt Bankacılıkİnternet BankacılığıSMS BankacılığıATMÇağrı MerkeziUygulamalarYatırımcı İlişkileriKurumsal BilgilerOrtaklık YapısıKurumsal YönetimEkonomik Araştırmalar

Yazıyı Değerlendirin!

Ne aradılar:

  • odeabank
  • odeabank kart işlemleri
Paylaş